Categories
שגרירות רומניה

כיצד לקבל אזרחות דרך שגרירות רומניה?

 

אם ברצונך לרכוש אזרחות רומנית, ישנן כמה דרכים בהן תוכל להשיג מטרה זו. או על ידי קבלת תושבות במדינה או נישואין לאזרח רומני.

אפשרות נוספת היא קבלת אזרחות רומנית על ידי ירידה, אשר עשוי להיות יקר יותר אבל שווה לשקול אם יש לך אב קדמון לגיטימי שהיה פעם אזרח רומני. למרבה הצער, התהליך יכול להימשך עד 18 חודשים ולכן עדיף לשכור סיוע מקצועי עם היישום.

האם אתה זכאי לאזרחות רומנית?

קבלת אזרחות רומנית היא דרך מצוינת לנצל את היותו אזרח האיחוד האירופי, כגון בריאות חינם, חינוך נסיעות. יתר על כן, כאזרח אתה חופשי לחיות ולעבוד ברחבי האיחוד האירופי ללא צורך באשרה לכל מדינה.

אלה המעוניינים להפוך לאזרחים של רומניה יכולים להגיש בקשה למעמדם באמצעות תוכנית האזרחות על ידי צאצאים. אפשרות זו פתוחה לאלה שנולדו ברומניה עם לפחות הורה אחד או סבא וסבתא שהיה אזרח רומני בשלב כלשהו בילדותם.

עבור אלה המתגוררים מחוץ לרומניה אך מחפשים אזרחות, סוג זה של יישום הוא אופציה פופולרית. למרות שהתהליך ארוך, זו אחת הדרכים הזולות ביותר לרכוש גם דרכון רומני וגם אזרחות.

סעיף 11 לחוק הרומני קובע שכל מי שאיבד את אזרחותו הרומנית בניגוד לרצונו יכול להגיש בקשה להחזרתו – זה כולל את אלה החיים בשטחים האבודים של רומניה בין 1918 ל-1940.

אלה המבקשים את התהליך חייבים להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים, שניהם ואבותיהם, לרשויות הרומניות. לאחר מכן, אלה חייבים להיות אפוסטיל או סופר-חוקיים, כמו גם מתורגמים לרומנית אם יש צורך.

האם צריך לדבר רומנית כדי לקבל אזרחות?

אין צורך במבחן שפה כדי לקבל אזרחות דרך השגרירות הרומנית, אם כי זה יהיה מועיל אם תוכל ללמוד כמה משפטים בסיסיים. ואכן, ספק השירות שלנו מומלץ בחום כי אתה לפחות ללמוד כמה יסודות אלה, כך שאתה מקבל את המרב של החוויה שלך ברומניה.

רומנית מדוברת במספר מדינות ברחבי העולם, כגון אוסטרליה, קנדה, קרואטיה, הונגריה, ישראל, מולדובה, רוסיה, סלובקיה וסלובניה, כמו גם בארצות הברית. היא שייכת למשפחת השפות הרומניות וחולקת דמיון רב עם שפות רומניות אחרות כמו מגלנו-רומנית, איסטרו-רומנית וארומנית.

כמו כל השפות הרומניות, הרומנית מושפעת מאוד מהפרוטו-רומנית, שילוב של מילים מדאקים ושכניהם בקרפטים. בסופו של דבר השפה הזו אומצה על ידי רומא ולאחר מכן סלאבים כאחד וממשיכה להיות מדוברת היום בצורות שונות.

שפת הרומנים מספרת סיפור חי על ההיסטוריה הסוערת של האומה שלהם, מהשורשים הדאקים ועד הלטיניזציה והשפעה הסלאבית. כל ארוג לתוך שטיח מורכב שמספר סיפור משכנע של חוסן בתוך האומה הזאת.

כיצד לקבוע פגישה בשגרירות רומניה?

האם אתה מוכן להתחיל בתהליך קבלת אזרחות רומנית? השלב הראשוני הוא הזמנת פגישה בשגרירות רומניה במדינת מולדתך. פעולה זו תבטיח כי היישום שלך מעובד במהירות וביעילות.

אתה יכול להזמין פגישה באינטרנט. הקפד להגיע לא יאוחר מ-15 דקות לפני מועד הפגישה המתוכנן שלך.

לפני הגשת בקשה לאזרחות רומנית, עליך למלא שאלון המתאר את מטרתך. יתר על כן, פקיד מרומניה ידרוש ממך להישבע אמונים לפניהם.

תהליך הבקשה הוא בחינם, אך עליך לרשום את הביומטריה שלך. אתה יכול לעשות זאת באופן מקוון דרך אתר האינטרנט של וי.אף. אס גלובל.

בנוסף לבקשת האזרחות שלך, יהיה עליך להביא את תעודת הלידה שלך ואת כל המסמכים המשפטיים מהמדינה בה נולדת. זה כולל גם כל תיעוד להורים שלך אם הם אזרחים שאינם אמריקאים.

רומניה מתגאה באוכלוסייה של 19 מיליון איש, מה שהופך אותה למדינה הרביעית המאוכלסת ביותר באירופה (אחרי בריטניה, פולין וגרמניה). המורשת הייחודית שלה היא אחת האטרקציות העיקריות שלה; בנוסף, כמדינה חברה באיחוד האירופי אזרחים יכולים לנסוע בחופשיות ברחבי האזור.

לפרטים נוספים הקליקו

https://barkan-law.com/%D7%A9%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%94/